PROČ JSOU UNIKOVÉ HRY TAK POPULÁRNÍ ?

Mnoho lidí si často klade otázku, jak využít volný čas. Většina se skloní ke sportování, ale to ne vždy lze s partou dobrých přátel. Další možností je vyjet někam na výlet, ale u těchto nápadů často selže počasí, které se rozhodne, že daný den bude zkrátka lít jako z konve. Otázka tedy zůstane – kam by se několik kamarádů mohlo vydat, aby si při volném pátečním odpoledni mohli skvěle užít a pobavit se? Nemyslete hned na velkou párty v oblíbené baru a kino či divadlo netáhne. Zkuste raději zvolit cestu plnou logiky, adrenalinu a velkého dobrodružství!

Přesně o tom je úniková hra. Jedná se o zábavu, která spočívá v uzavření týmu v jedné místnosti. Většinou se jedná o tématicky zaměřené místnosti (pracovny, úřady, ošetřovny, bunkry) nebo jsou inspirovány známým filmem či knihou. Z ní se musí za pomocí rozluštění hádanek, šifer a rébusů dostat ven během určitého časového limitu. Nejdříve se musí pořádně zorientovat v prostoru, najít stopy a spojit si indicie tak, aby zjistili, jak se z místnosti dostat. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, ale je to rozhodně velká zábava!

The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.

Marcus Aurelius

Kde vznikly únikové hry?

První únikové hry byly poprvé představeny v Asii, později potom i v Severní Americe, Austrálii a také i v Jižní Americe. Největší celosvětovou sítí je v této oblasti rozhodně The Escape Hunt. Tato společnost provozuje více než dvě stě poboček únikových her, a to v desítkách světových velkoměst. Dokonce několik z nich najdeme i v České republice, a to konkrétně v Praze, v Brně, v Ostravě a v Plzni. Postupně se však začínají otvírat další a další podobné pobočky, proto si na své přijdou i ti, kteří nebydlí v takových velkých městech.
Nejedná se však o místa, která jsou určena primárně kamarádům a lidem, které baví využít čas trochu logičtěji. Jedná se také o skvělý firemní večírek nebo tematický večírek. Jak jinak se přece ucelí pracovní tým? Navíc se dá taková úniková hra Exitdoor dát například k narozeninám, a to pomocí dárkového certifikátu. Darujte zážitek a dejte dárkový certifikát někomu, kdo by takový dárek jistě ocenil.

Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu ve výši 300 Kč