Co je to úniková hra a proč je dnes tak populární?

Mnoho lidí si často klade otázku, jak využít volný čas. Většina se skloní ke sportování, ale to ne vždy lze s partou dobrých přátel. Další možností je vyjet někam na výlet, ale u těchto nápadů často selže počasí, které se rozhodne, že daný den bude zkrátka lít jako z konve. Otázka tedy zůstane – kam by se několik kamarádů mohlo vydat, aby si při volném pátečním odpoledni mohli skvěle užít a pobavit se? Nemyslete hned na velkou párty v oblíbené baru a kino či divadlo netáhne. Zkuste raději zvolit cestu plnou logiky, adrenalinu a velkého dobrodružství!

Přesně o tom je úniková hra. Jedná se o zábavu, která spočívá v uzavření týmu v jedné místnosti. Většinou se jedná o tématicky zaměřené místnosti (pracovny, úřady, ošetřovny, bunkry) nebo jsou inspirovány známým filmem či knihou. Z ní se musí za pomocí rozluštění hádanek, šifer a rébusů dostat ven během určitého časového limitu. Nejdříve se musí pořádně zorientovat v prostoru, najít stopy a spojit si indicie tak, aby zjistili, jak se z místnosti dostat. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, ale je to rozhodně velká zábava!

Kde vznikly únikové hry?

První únikové hry byly poprvé představeny v Asii, později potom i v Severní Americe, Austrálii a také i v Jižní Americe. Největší celosvětovou sítí je v této oblasti rozhodně The Escape Hunt. Tato společnost provozuje více než dvě stě poboček únikových her, a to v desítkách světových velkoměst. Dokonce několik z nich najdeme i v České republice, a to konkrétně v Praze, v Brně, v Ostravě a v Plzni. Postupně se však začínají otvírat další a další podobné pobočky, proto si na své přijdou i ti, kteří nebydlí v takových velkých městech.
Nejedná se však o místa, která jsou určena primárně kamarádům a lidem, které baví využít čas trochu logičtěji. Jedná se také o skvělý firemní večírek nebo tematický večírek. Jak jinak se přece ucelí pracovní tým? Navíc se dá taková úniková hra Exitdoor dát například k narozeninám, a to pomocí dárkového certifikátu. Darujte zážitek a dejte dárkový certifikát někomu, kdo by takový dárek jistě ocenil.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5
Loading...