ZÁŽITEK NÁVŠTĚVNÍKA OPUŠTĚNE POŠTY

Nedávno jsem se procházel poklidným slunným odpolednem centrem Ostravy a dorazil jsem na mě známé místo na Střelniční ulici, kde jsem před časem navštívil únikovou hru.  K mému milému překvapení jsem zjistil, že Exit Door s.r.o. otevřela na počátku září 2017 roku další únikovou hru Opuštěná pošta. Nedalo mi to a musel jsem si tuto hru jít zahrát. Domluvil jsem se s přáteli, zarezervoval jsem si v pohodlí domova termín hry na webu www.exitdoor.cz, a v daný den jsme dorazili na hru Opuštěná pošta.

 

 

The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane.

Marcus Aurelius

Opět nás přivítala velmi sympatická a vstřícná operátorka, a to v krásném prostředí zcela nové recepce, která je velká a prostorná. S přáteli jsme se občerstvili nápoji. Operátorka nám vysvětlila pravidla hry a uvedla nás do děje legendou hry Opuštěná pošta. Při vytváření scénáře hry se tentokrát Exit Door nechala inspirovat každodenním životem nás všech. A umístila děj hry, jak již samotný název “Opuštěná pošta“ napovídá, na poštovní úřad nejmenovaného města i země. Celý herní prostor této hry je umístěn v přízemí budovy. Při vstupu do něho se ocitáte v autentickém prostředí pošty. Nechybí zde nic z toho, co by na každé poště mělo být. Nachází se zde přepážka, telefonní automat, zásilky, formuláře, různé vývěsky, na první pohled běžná pošta. Ač se může herní prostor jevit jako zcela normální pošta, jedná se o technicky velmi podařenou únikovku, která je přímo nabitá elektronickými hádankami a vychytávkami. Celý herní prostor je vybavený vysoce kvalitní video i audio technikou, a samotná hra je také na velice vysoké technické úrovni. Hra má střední obtížnost a v případě problémů je možnost využít nápovědy, kterých je neomezený počet, jsou zcela zdarma, bez odečítání času či přičítání trestného času. Hráči jsou po celou dobu sledování na video kamerách se zvukem a kdykoli se mohou zeptat, jak dál pokračovat ve hře. Hádanek a rébusů, které jsou jim postupně ve hře předkládány k řešení, a bez jejichž rozluštění nelze úspěšně uniknout dokončit hru, je poměrně dost. I náš tým se bez nějaké té nápovědy neobešel. Ale hru jsme dokončili ve velmi zajímavém čase, který nám byl zaznamenán a my jsme se s ním mohli vyfotografovat.

Po skončení hry jste, coby hráči, vyfotografování i s tabulkou, na které je zaznamenám váš čas úniku a své fotografie ještě ten samý den najdete na FB stránkách Exit Door-únikové hry kde je můžete „lajkovat“, stahovat, komentovat. Samozřejmostí je, že své názory, postřehy, komentáře a hodnocení hry také umístit na FB stránky nebo na web společnosti, či Tripadvisioru nebo na Google. Také na památku dostanete diplom s názvem hry a vaším časem úniku. Což nás velice potěšilo.

Leave a comment

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlaste se k odběru novinek a získejte slevu ve výši 300 Kč