ÚNIKOVÉ HRY NÁVOD – DOPORUČENÍ, RADY, TIPY, NÁPADY

Při zadání fráze „únikové hry návod“ do vyhledávání na vás vyskočí hromada tipů a doporučení, jak tyto hry hrát. Rádi vycházíme lidem vstříc, a proto vám také poskytneme několik dobrých rad, jak se do únikovek pustit a zvládnout je.

U těchto her není potřeba být dokonalý, šíleně chytrý nebo mít hromadu znalostí. Prostě si hru se svým týmem užívejte a sami pak uvidíte, že vám budou nápady přicházet samy od sebe a zjistíte, že použít „selský rozum“ je mnohdy vážně to ten nejlepší přístup.

Nač se stresovat. Hra je tu pro vás, proto jí dejte, co proto a ukažte, že máte super tým, bezva náladu, jste připraveni a vyhrajete!

Jistě se vám bude hodit i pár rad, co během těchto her nedělat. Na to se zaměříme níže v pokračování tohoto článku.

HERNÍ TÝM

Ačkoli se to nezdá, velikost týmu je důležitá. Mnohdy na hru však stačí i méně hráčů – dokonce i 2. Proč? Protože se lépe vnímáte, doplňujete, lépe na sebe reagujete a nedrmolíte jeden přes druhého hromadu vět a informací, které se pomíchají, a nikdo si z toho ve výsledku nic nepamatuje.

FYZICKÁ A PSYCHICKÁ PŘÍPRAVA

Můžete vyrazit hned po práci, ale je lepší, pokud si před hrou dostatečně odpočinete. To platí pro všechny vaše spoluhráče. Pokud budete hrát s lidmi, kterým se budou zavírat oči únavou nebo nebudou soustředění, jen vám to přidělá starosti a hra bude komplikovaná.

Pokud máte pocit, že se potřebujete před hrou začít učit, pilovat násobilku a podobně – není to potřeba. Hry se zakládají na logice a „selském rozumu“, proto se raději uvolněte a běžte se bavit, nebo odpočívejte a nezatěžujte před příchodem na únikovku váš mozek.

ÚNIKOVÉ HRY NÁVOD

ORIENTACE V MÍSTNOSTI

Začátečníci reagují v místnostech víceméně zbrkle. Rozběhnou se do všemožných koutů a začnou „blbnout“. Je to samozřejmě jedna z legitimních variant, jak se pustit do hry, ale mnohem lepší je opačný přístup. Co se takhle zastavit, rozhlédnout se po místnosti, zjistit, co kde je, a zapřemýšlet, které věci jsou jen součástí místnosti a které jsou naopak funkčními rekvizitami a dají se při hře využívat? Jistě uznáte, že druhá varianta je mnohem efektivnější.

 

KOMUNIKACE

Nikdo nemá tak skvělou paměť, aby si zapamatoval naprosto vše, co se řekne nebo zahlédne, natož aby to šlo zvládnout při hraní únikovky, která je pro vás třeba první v životě. Proto využijte papír a tužku. Pište, pište, pište! Každé heslo, každý kód. Dobré je psát strukturovaně a úhledně, abyste se v poznámkách všichni vyznali a nemusel se vždy volat jen pisatel, protože to ostatní nejsou schopni přečíst. To pak může být výrazná komplikace.

 

VYUŽITÍ REKVIZIT

Hele, támhle je skříňka, támhle stůl! Tak já na to vylezu a… no tak takhle vážně ne. Ano, je to lákavé, ale kam nedosáhnete ze země, tam nic víc nenajdete. Tak neplýtvejte čas hraním na šimpanze a použijte mozek místo svalů. To samozřejmě platí i pro šetrnou manipulaci s rekvizitami – silou nic nevyřešíš!

 

ÚNIKOVÉ HRY NÁVOD – CO NEDĚLAT

Napsali jsme si pár věcí, které je fajn vědět, pokud jdete únikové hry hrát nebo nad tím zatím uvažujete. Pojďme si ale říct také věci, které nejsou vhodné nebo jsou dokonce i zakázané.

 

MANIPULACE S REKVIZITAMI

Můžete sahat na vše, ale bez násilí. Pokud někde něco ukopnete nebo utrhnete, očekávejte, že po vás budou provozovatelé únikových her požadovat odškodnění. Nehledě na to, že rekvizitu poškodíte pro ostatní týmy, co si přijdou zahrát bezprostředně po vás.

 

NA ÚNIKOVKU PO FLÁMU

Tak to ne. Osobám pod vlivem alkoholu nebo jiných látek je hraní únikové hry zakázáno. Je to pochopitelné. S největší pravděpodobností byste hru stejně nevyřešili a samozřejmě je to opět zvýšené riziko poškození rekvizit.

 

ZVLÁDNU TO SÁM

Hra není koncipovaná pro 1 hráče, jelikož je pro něj v časovém limitu nevyřešitelná. Proto komunikujte s týmem a nemyslete si, že jen vy vše víte a zjistíte. Potřebujete se navzájem!

 

DÁL TO PROSTĚ NEJDE!

Zasekli jste se a máte pocit, že to je konec, ve hře je něco špatně a dál to nevede? Musíme vás zklamat, nemáte pravdu. Ve hrách jsou obvykle 2-3 situace, kdy se zaseknete a nevíte jak dál. Tyto „stopky“ jsou ve hrách zavedeny úmyslně, abyste hrou neprosvištěli za čtvrt hodiny a nebyla to pro vás nuda. A pokud to vážně dál nejde, poproste o nápovědu.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5
Loading...