MIKULAS21 3.12. - 7.12.2021 VÍCE INFORMACÍ ZDE !!!

Návod a tipy na únikovou hru

Únikové hry jsou hitem současnosti. Jedná se o jeden z nejlepších způsobů, jak vyplnit svůj volný čas. Že se chystáš na svou první “únikovku” a nevíš, co od adrenalinové zábavy čekat? Aby si zbytečně nezmatkoval ve chvíli, kdy tě na šedesát minut zavřeme do místnosti, máme pro tebe návod a tipy, jak se chovat, a naopak nechovat v pokoji plném rekvizit. 

Pojď zjistit, jak k první hře přistupovat! Nemusíš se bát – nebudeš potřebovat vysoké IQ ani mnoho znalostí z různých oborů. Plně ti postačí takzvaný ,,selský rozum” a to, že budeš mít ve svém týmu partu přátel či blízkých. Při únikových hrách totiž platí, že víc hlav víc ví.  

Důležitá je fyzická i psychická příprava 

Při únikových hrách je důležité mít 3 věci, a sice: 

  • Sehraný herní tým 
  • Být fyzicky a psychicky připraven 
  • Nezapomínat komunikovat 

Jen při splnění tří věcí si můžeš být jist, že zvládneš během časového limitu utéct z místnosti, případně zachránit svět, o což ostatně jde jak ve hře Nebezpečná rychlost, tak v únikové hře Tajná zásilka. Společně se sehraným týmem, se kterým je ti dobře, to zvládneš jedna dvě. Jen nebuď unavený.  

Jak již bylo zmíněno, psychická a fyzická příprava je důležitá. Pokud na únikovou hru zamíříš rovnou z práce, pravděpodobně nepodáš s kamarády či rodinou takový výkon, jaký bys podal, pokud bys byl odpočatý. A stejně tak nepodáš v týmu dobrý výkon, pokud si budeš veškeré zjištěné informace nechávat pro sebe.

Komunikace je při únikové hře velmi důležitá. Pokud nemůžeš mluvit, pak využij papír a tužku. Zapisuj si každý kód, heslo nebo nápovědu. Ale rozhodně neškrábej! Ať to po tobě tví spoluhráči bezproblémově přečtou! 

Jak je to s rekvizitami? Mohu se jich dotýkat? 

Hráči mají tendenci osahat a dotknout se všeho, co se v místnosti nachází. Je důležité si uvědomit, že ne všechno jsou rekvizity. Vždy se k jakékoliv věci v místnosti chovej s úctou a opatrností. Silou se rozhodně nic nevyřeší, proto ke všemu přistupuj s dávkou šetrnosti. Pokud bude rekvizita vodítkem, poddá se ti. Pokud to vodítko nebude, nech to být.  

Hlavně se vyvaruj ničení rekvizit nebo kopání do nich. V takovém případě by po tobě provozovatel mohl chtít odškodnění. Také nenechávej nápovědy odhalené, ať dalším týmům po tobě nezkazíš zábavu.  

Co dalšího nedělat na únikových hrách? 

Nehrej jen sám za sebe 

Únikové hry jsou týmovou hrou. Není to individuální disciplína, proto na to mysli. Pokud budeš hrát jenom sám za sebe, nikdy se z místnosti nemůžeš dostat během stanoveného limitu. Aby ses dostal z místnosti, je důležité se svými spoluhráči sdílet svá zjištění či vodítka.  

Nechoď na únikovku po flámu 

Máš ještě alkohol v krvi po včerejším mejdanu a chceš se jít zabavit na únikovou hru? To rozhodně není dobrý nápad! Osobám, které jsou pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek, je vstup na únikovou hru zakázán. Hrozí zde velké riziko toho, že se rekvizity poškodí. Navíc v podnapilém stavu se opravdu nikdy nic nevyřeší – ani úniková hra ne.  

Nekonči po prvním zaseknutí se 

Pokud jsi nikdy dřív nehrál únikovou hru, možná si myslíš, že se zasekneš při luštění hádanek a hlavolamů. Nevěš hlavu, to se stává. Obvykle se při řešení únikové hry zasekneš tak dvakrát, třikrát. Je to běžné, i o tom jsou únikové hry. Naštěstí máš k dispozici nápovědy, o které můžeš požádat a které ti operátor rád sdělí, když už nebudeš vědět, jak dál.  

Už je ti vše jasné? Pokud ne, neváhej nám zavolat a na vše nejasné se nás zeptat. 

VOLAT